Menu

Latest Reviews

Inne dzieła CoelhoAlchemik 
Paulo Coelho
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Wymiary: 162 x 220 x 25
Oprawa: twarda
Ilość stron: 222
Rok wydania: 2011
ISBN: 9788389933706


Możesz nabyć go TUTAJ :)     Książki Paula Coelho nie są typowymi czytadełkami do poduszki. Są to powieści, które wymagają skupienia, analizowania przeczytanych słów, powracania do najważniejszych fragmentów.. Opinie na ten temat są bardzo różne.. Warto samemu przeczytać książkę, żeby tak naprawde móc coś o niej powiedzieć. Są to powieści na których temat trzeba wyrobić własne zdanie, ponieważ każdy na swój sposób interpretuje zawarte w nich wskazówki.

      „Alchemik” nie jest łatwą do przeczytania powieścią. To baśniowa, alegoryczna powieść, która porusza rozdziały z przeszłości, których człowiek wolałby nie pamiętać.. Opowiada o tym, jak omijać życiowe pułapki, jaką drogą iść alby odnaleźć samego siebie. Czasem chcemy cofnąć wypowiedziane słowa, czy wymazać z pamięci to co zrobiliśmy i teraz żałujemy.. Ta powieść stara się odpowiedzieć na wiele nurtujących nas pytań: jak rozprawić się z demonami przeszłości, jak pokonywać życiowe przeszkody, dążyć do spełnienia marzeń..

     Dla kogoś kto przeczyta „Alchemika” szybko, bez głębszych refleksji , będzie to bezsensowna, nudna opowieść. Alegoryczna treść wymaga od nas skupienia i refleksji, by doszukać się ukrytego znaczenia słów autora. Tłem do rozważań jest wędrówka andaluzyjskiego pasterza.. Poruszana jest kwestia wiedzy i prawdy i jej wielu oblicz. Coelho stara się ukazać, że ze strachem i bojaźnią można walczyć, zburzyć bariery i nie powinniśmy rezygnować z własnych marzeń.Cytaty z powieści:


"[...] wszystko, co zdarza się raz, może już nie przydarzyć się nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno i trzeci."
Paulo Coelho

***

"Gdy człowiek podejmuje już decyzję, to trochę jakby skoczył w wartki strumień, który porywa go kierunku, o jakim mu się nawet nie śniło, w chwili gdy ją podejmował."
Paulo Coelho

***

"- Dlaczego mam zatem słuchać serca?
 - Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie."
Paulo CoelhoPielgrzym 
Paulo Coelho
Wydawnictwo: Świat Książki
Wymiary: 125 x 200 x 15
Języki: polski
Miejscowość: Warszawa
Ilość stron: 304  
Oprawa: oprawa broszurowa
Ilość stron: 304
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7799-620-1 

Możesz nabyć go TUTAJ :)


     A teraz parę słów na temat "Pielgrzyma" Paula Coelho... Jest to opowieść o podróży człowieka, któremu towarzyszy duchowy opiekun oraz przewodnik o imieniu Petrus. Owym pielgrzymem miał być sam autor książki a cała historia miała wydarzyć się naprawdę. Wędrowiec zostaje poddany wielu próbom, doświadcza niepradopodobnych rzeczy, spotyka na swojej drodze isoty takie jak anioły i demony. Jest to opowieść pełna przemyśleń, wskazówek... Jednak czegoś mi tutaj brakuje. Może tego klimatu, który towarzyszył innym dziełom tego autora? Według mnie nie jest to jedno z jego najlepszych dzieł. Zawiera złote myśli, życiowe rady, dzięki którym można przemyśleć pewne rzeczy, zastanowić się nad życiem i jego celem. Jest to książka, która zawiera wskazówki, jednak jest pisana jak dla mnie w sposób mało zrozumiały... Może tak mi się wydaje, bo przeczytałam już wiele lepszych książek Paula Coelho, które zrobiły na mnie dużo większe wrażenie, chociażby: "Weronika postanawia umrzeć" czy "11 minut". 

     Pomimo tego, że wiele powieści tego autora utworzyło ślad w mojej pamięci, ta pozostawia pewnego rodzaju niedosyt... Trudno było mi przebrnąć przez tę książkę, jednak nie chcę nikogo zniechęcać, gdyż każdy powinien wyrobić sobie swoją własną opinię.:)  
Oczywiście teraz kilka cytatów:


"Spośród wszystkich wymyślonych przez czlowieka sposobów zadawa­nia bólu sobie samemu najgorszym jest Miłość. Cierpimy zawsze dla ko­goś, kto nas nie kocha, kto nas porzucił, dla kogoś, kto nie chce nas opuścić. Żyjemy samotnie, jeśli nikt nas nie kocha: mając żonę lub męża, czynimy z małżeństwa niewolę."

Paulo Coelho

 ***

"Anioł zawsze nas ochrania, jest darem boskim - nie trzeba go wzywać. Oblicze twojego anioła ukazuje się zawsze, gdy ze szlachetnością odno­sisz się do świata. Jest strumieniem, polem, błękitem nieba." 

Paulo Coelho
 
***

"Nie trzeba wspinać się na szczyt góry tylko po to, żeby się dowiedzieć, czy jest wysoka. "

Paulo CoelhoBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Paulo Coelho © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka