Menu

Latest Reviews

Paulo Coelho...   
książki od których nie sposób się oderwać... :)


Czytałam wiele książek i oglądałam mnóstwo filmów.. To prawda, jest wiele ekranizacji, które powstają na podstawie książek, jednak muszę stwierdzić, że lektury, którą możemy sami przeczytać i zinterpretować nic nie zastąpi..:) Dzięki książkom możemy wyobrazić sobie wszystko na własny sposób, odpłynąć w świat marzeń i przeżywać przygody z bohaterami, których sami kreujemy w naszej wyobraźni..


Jedna z książek tego autora pt.:  "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam" wpadła mi do rąk przypadkowo.. Przeczytana w niej historia na długo została w mojej pamięci.:)
Postanowiłam zapoznać się z innymi książkami Paula Coelho.. 


Oto kilka z nich, które polecam i zachęcam do przeczytania! :)


Paulo Coelho
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Wymiary: 135 x 210 x 15
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 212
Rok wydania: 2000
ISBN: 9788389933911

Możesz ją nabyć TUTAJ :)
     Dla bohaterki życie traci sens. Dopadają ją myśli, że już nic ciekawego jej w życiu nie spotka. Szara codzienność, rutyna i monotonia doprowadzają ją do próby samobójczej. Dziewczyna trafia do szpitala, dowiaduje się, że tabletki nasenne zażyte w zbyt dużej ilości uszkodziły jej serce. Zostaje jej niewiele czasu... Dopiero wtedy radykalnie zmienia się jej sposób postrzegania świata...


     Książka o Weronice uświadamia nam, że pewne rzeczy doceniamy dopiero kiedy możemy je stracić lub gdy mogą nam zostać odebrane. Paulo Coelho pisze o uczeniu się życia na nowo, poznawaniu samego siebie. Weronika postanawia umrzeć bez wyraźnego powodu. W jej życiu nie było szaleństw, wszystko przychodziło jej z łatwością, dlatego nie potrafiła docenić tego co ma.. Nic już nie miało dla niej wartości.   Śmierć wydawała się jej ostatnią deską ratunku, ucieczką od monotonii... Za późno zdała sobie sprawę jak wielką wartość ma życie. "Weronika postanawia umrzeć " to poruszająca książka zmuszająca do refleksji nad życiem, nad tym czego każdy z nas od niego oczekuje.


Oto kilka cytatów z omawianej przeze mnie książki:

"Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie? Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnianiem błędów, przed robieniem nie tego, czego inni oczekują. "
Paulo Coelho

                                                           ***
"Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli. Trochę tak, jak­byś znalazła się w obcym kraju - widzisz wszystko, pojmujesz, co się wokół ciebie dzieje, ale nie potrafisz się porozumieć i uzyskać znikąd pomocy, bo nie mówisz językiem tubylców.

- Każdy z nas czuł to kiedyś.

 - Bo wszyscy, w taki czy inny sposób jesteśmy szaleni."

Paulo Coelho

                                                           ***
"Gdy osiągnęła już wszystko, czego oczekiwała od życia, doszła do wniosku, że nie ma ono sensu, bo wszystkie dni były takie same. I postanowiła umrzeć. "

                                                                                                                                              Paulo CoelhoPaulo Coelho
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Wymiary: 110 x 170 x 14
Oprawa: miękka
Ilość stron: 202
Rok wydania: 2011
ISBN: 9788389933522

Możesz ją nabyć TUTAJ :)
     Pilar, główna bohaterka książki, postanawia spotkać się po jedynastu latach rozłąki ze swoim przyjacielem. Powracają wspomnienia. W jego towarzystkie zdaje sobie sprawę z marności swojego dotychczasowego życia. On, jako seminarzysta dąży do realizacji  marzeń, poznawania własnej drogi... Pilar czuje, że tak naprawdę nie osiągnęła nic... Spotkanie dwojga ludzi doprowadza bohaterów do wielu przemyśleń, reflekscji. Powoli budzi się w nich dawna, uśpiona miłość. Muszą zdecydować, co ma największą wartość. Coelho pokazuje tutaj wiele sprzeczności w wyborach., tak jak w życiu codziennym człowiek do czegoś dąży a z pewnych rzeczy rezygnuje. Każdy powinien obrać własną drogę w kierunku której będzie podążał. Dla niektórych ta książka jest nudna i monotonna, ja natomiast uważam, że warto ją przeczytać, ponieważ zmusza do refleksji i zastanowienia się nad sobą i nad tym, czego tak naprawdę od życia oczekujemy...


Cytaty z książki:

"Mądrość ludzi jest szaleństwem w oczach Boga. Jeśli posłuchamy głosu dziecka,które mieszka w naszej duszy, oczy nasze znowu na­biorą blasku. "
Paulo Coelho

***
"Siedzieliśmy długo w milczeniu, trzymając się za ręce. Czytałam w je­go oczach odwieczny lęk, odziedziczony po przodkach, lęk przed prawdziwą miłością i próbami, na jakie wystawia ona mężczyznę. Czy­tałam porażkę ubiegłej nocy, długie lata spędzone z dala ode mnie, la­ta klasztorne wypełnione poszukiwaniem świata, w którym takie spra­wy nie istnieją."
Paulo Coelho

***
"Miłości trzeba szukać wszędzie, nawet za cenę długich godzin, dni,i ty­godni smutku i rozczarowań."
Paulo Coelho 
Paulo Coelho
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Wymiary: 130 x 205 x 15
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 234
Rok wydania: 2004
ISBN: 9788389933072

Możesz ją nabyć TUTAJ :)     Ta siążka nie będzie Ci obojętna. Jest to opowieść o losach Marii, dziwczyny z brazylijskiego miasteczka. Wyjeżdża ona do Rio de Janeiro, by odnaleźć i spełnić swoje marzenia. Niw wszystko jednak układa się po jej myśli. Musi zarabiać na życie przez prostytucję. Traci wiarę we wszystkie wartości, w miłość, w lepsze jutro. Dopiero pewien malarz,który pojawia się w jej życiu niespodziewanie sprawia, że w Marii pojawia się iskierka nadzieji. Chce ona odnaleźć swoje marzenia w miejscowości, którą dawno temu opuściła...

     Jest to kontrowersyjna opowieść, która w ciągu dwóch lat osiągnąła nakład ponad 6 mln sprzedanych egzemplarzy. To sposób ukazania świata w innym świetle. Próba odpowiedzi na pytanie co kieruje osobą godzącą się żyć w ten spobób oraz dlaczego miłość i czas sprzedawane są za pieniądze.
Książka spotkała się z wieloma głosami krytyki, mówi o tym co budzi dziś powszechne zainteresowanie, czyli o amoralności, pewnego rodzaju łamaniu tabu, seksualności i zakłamaniu.  Wzbudza jednak nadzieję, że kiedyś znajdziemy to czego szukamy, że może wydarzyć się coś, co całkowicie odmieni nasze życie...


Cytaty z książki:

"Jakim sposobem światło dociera do wnętrza domu? Przez okna otwarte na oścież. A jak dociera do ludzkiej duszy? Przez wrota miłości, o ile są otwarte. "
Paulo Coelho
***

"...każdy pragnie miłości absolutnej, a takiej miłości nie trzeba szukać w innych, lecz w sobie. Ona drzemie w nas i tylko my możemy ją w so­bie rozbudzić. Ale do tego potrzeba nam drugiego człowieka. Życie ma sens tylko wtedy, gdy mamy u swego boku kogoś, kto odwza­jemnia uczucia. "
Paulo Coelho
***

"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna. "
Paulo CoelhoPaulo Coelho
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Wymiary: 130 x 200 x 13
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 236
Rok wydania: 2011
ISBN: 9788389933225

Możesz ją nabyć TUTAJ :)     Jeśli szukasz książki łatwej, lekkiej i o banalnej tematyce "Alef " nie jest dla Ciebie! :) Zawiedzisz się i zniechęcisz do autora... Jest to powieść dla osób, które szukają życiowych rad, wskazówek. Coehlo opisuje tutaj swoją historię, wybiera się w duchową podróż. Trzeba wielokrotnie wracać do przeczytanych fragmentów, by zrozumieć co tak naprawdę miał na myśli. To nie jest lekka opowieść "na dobranoc", wymaga ona skupienia, głębokich refleksji... Ktoś, kto z ciekawości weźmie ją do rąk, przeczyta szybko, bezmyśnie, bez większej analizy i zagłębienia się w treść - uzna ją za bezwartościową i bezsensowną. Brak akcji na pewno odepchnie miłośników książek przygodowych. Autor opisuje tutaj swoją historię. Opowiada o podróży pociągiem z młodą Hilal, szokującą swoim zachowaniem... 
Dla wielu czytelników jest to książka do której można wracać, powtórnie czytać wybrane fragmenty. Niektórzy twierdzą, że dzięki niej odnajdują odpowiedzi na wiele pytań a powieść pomaga im w odnalezieniu samych siebie :)


Teraz kilka cytatów:

"Nawet ci, którzy nie wykorzystali wszystkich szans, uzyskują przebaczenie. Karę ponieśli już za życia, byli nieszczęśliwi, martwili się na zapas, zamiast cieszyć się spokojem i harmonią. Wszyscy jesteśmy zbawieni, wszyscy możemy podążać ścieżką, która nie ma początku ani końca."
Paulo Coelho

***
"Nie warto siedzieć i gadać, bo to niczemu nie służy. Zacznij działać. Najwyższa pora, żebyś się ruszył, odzyskał swoje królestwo, które niszczy rutyna. Dosyć powtarzania w kółko tej samej lekcji. W ten sposób niczego nowego się nie nauczysz."
Paulo Coelho

***

"Życie to nieustająca podróż, od narodzin, aż po śmierć. Zmienia się otoczenie, ludzie, nasze potrzeby, a pociąg jedzie dalej. Bo życie jest jak pociąg, a nie stacja kolejowa."

Paulo CoelhoKatalog seo     katalog stron    Katalog Stron
Zlecenia transportowe     Katalog stron

polska 
baza stron Katalog Stron Internetowych F-MEDIA

16 komentarzy :

 1. Szczerze powiedziawszy nie czytałam żadnej książki Coelho bo zniechęciły mnie negatywne recenzje, z którymi się spotkałam. Muszę jednak po nie sięgnąć i wyrobić sobie własne zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie jego książki są dobre, ale każdy ma swój gust. :D Właśnie najlepiej wyrobić sobie własną opinię :)

   Usuń
 2. Bardzo lubię pana Coelho ,z pozycji które podałaś najbardziej przypadła mi do gustu Weronika , oglądałam również ekranizację ale to niż nie to...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na filmie nie ma wielu istotnych szczegółów z książki... I już całkiem inny klimat..;)

   Usuń
 3. Mam tego autora jedną książkę ,,11 minut'', ale jeszcze jej nie czytałam. Muszę to szybko nadrobić, by przekonać się, czy twórczość tego autora przypadnie mi do gustu, czy też nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jedna z moich ulubionych..
   Mam nadzieję, że Tobie także się spodoba :)

   Usuń
 4. Uwielbiam "11 minut" - ta książka po prostu mnie przyciąga;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc pozostałe powieści tego autora też mogą Cię zainteresować :P

   Usuń
 5. uwielbiam książki Paula, ale nie wiem czy napisał ich dostatecznie wiele, żebyś z powodzeniem mogła prowadzić tak hermetycznego bloga. Liczę na to, że sięgniesz też po innych pisarzy ;) pozdrawiam i obserwuję;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To blog tematyczny a jeśli chcesz poczyać więcej moich opinii na temat książek to zapraszam na:
   http://czytamysobie.blogspot.com/ :)

   Usuń
 6. tych książek jeszcze nie czytałam, ale już poznałam twórczość autora - trzy jego pozycje mam za sobą. pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ciekawa, czy podobały Ci się przeczytane dotychczas jego książki... Bo opinie są bardzo podzielone.:)

   Usuń
 7. Też je czytałam i je uwielbiam ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam prawie wszystkie oprócz pierwszej i ostatniej ale jeśli chodzi o pierwszą to widziałam film ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy post. Czytalam tylko 1 z tych ksiazek, ale musze przyznac, ze byla swietna :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam Alchemika, wracam do niej ciągle i na nowo odkrywam coś nowego, za każdym razem... :)

  OdpowiedzUsuń

Paulo Coelho © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka